اطلاعات غیر رسمی به بررسی برخی از ویژگی‌های کلیدی کنسول ps5 می‌پردازند

نابر شایعات و جزئیات لو رفته، تا سال آینده میلادی شاهد رونمایی از کنسول‌های نسل بعد خواهیم بود. با این حال هنوز هیچ‌گونه اطلاعات رسمی از سخت افزار و ویژگی‌های کنسول پلی‌استیشن ۵ در دسترس نیست. حال به تازگی اطلاعات غیر رسمی جدیدی منتشر شده که در آن جزئیاتی از برخی ویژگی‌های کلیدی این کنسول در دسترس قرار گرفته است.

این دو ویژگی کلیدی قابلیت پشتیبانی از نسل قبل و همچنین پشتیبانی از دیسک‌های BD-XL خواهند بود. بنابر اطلاعات منتشر شده، سونی (Sony) به دنبال عرضه‌ی دیسک‌های BD-XL است. این دیسک‌ها می‌توانند تا ۱۲۸ گیگابایت را در چهار لایه‌ی تعبیه شده ذخیره کنند. هر لایه توانایی ذخیره ۳۲ گیگابایت را خواهد داشت.

با توجه به اینکه با گذشت زمان شاهد افزایش قابل توجه حجم بازی‌های رایانه‌ای هستیم، پشتیبانی از دیسکی که توانایی ذخیره‌ی این حجم از اطلاعات را داشته باشد، بسیار ضروری است. به عنوان مثال بازی Red Dead Redemption 2 را در نظر بگیرید که به بیش از ۱۰۰ گیگابایت فضای خالی برای اجرا نیاز دارد و سازندگان به ناچار بازی را برروی دو دیسک بلوری عرضه کرده‌اند. حال فرض کنید که در نسل بعد با چه اعداد نجومی رو به رو خواهیم شد.

حال بگذارید نگاهی به سرویس پشتیبانی از نسل قبل داشته باشیم. اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، سونی هیچ‌گاه توجه‌ای به این بخش نداشته و مایکروسافت در این زمینه پیشتاز است. در عوض این شرکت تمرکز خود را برروی سرویس PSN قرار داد که با توجه به محدودیت‌های موجود در آن، آن‌طور که باید مورد توجه قشر‌های مختلف بازی‌بازان قرار نگرفت و در مقایسه با قابلیت پشتیبانی از نسل قبل یک شکست به حساب می‌آید. حال به نظر می‌رسد با استقبال خوب بازی‌بازان از سرویس پشتیبانی از نسل قبل، در نسل بعدی شاهد اضافه شدن آن به کنسول پلی‌استیشن ۵ خواهیم بود. موضوعی که با توجه به وجود تعداد بسیاری زیاد عناوین شاخص برروی کنسول‌های شرکت سونی، مطمئنا مورد استقبال دارندگان پلی‌استیشن ۵ قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که این اطلاعات غیر رسمی هستند و تا انتشار جزئیات بیشتر باید آن‌ها را به عنوان یک شایعه پذیرفت.

آخرین دیدگاه ها