احتمال عرضه PS5 در سال 2019 وجود دارد

 

بحث‌های بسیاری پیرامون اینکه Sony چه زمانی اقدام به عرضه کنسول بعدی خود می‌کند وجود دارد. لگران سشایعات و هم‌چنین تحلیل‌های بسیاری در این زمینه منتشرشده و تحلیال‌های 2019 و 2020 و حتی عده‌ای 2021 را برای عرضه کنسول PS5 پیش‌بینی کرده‌اند.

به تازگی “هیدکی یاسودا” (Hideki Yasuda) که به عنوان یک تحلیلگر در شرکت معتبر Ace Economic Research Institute مشغول به فعالیت است، در گزارش اخیر خود  که درمورد عملکرد مالی شرکت Sony بوده، اعلام کرده که انتظار دارد PS5 در سال 2019 روانه بازار شود.

“یاسودا” اشاره می‌کند که در حال حاضر ACE بر این باور است که PS5 در پایان سال 2019 عرضه خواهد شد. البته به گفته این تحلیل، شرکت‌های Murata Manufacturing و TDK در رابطه با افزایش زنجیره عرضه و تقاضای خازن‌های سرامیکی یکپارچه (MLCC) ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند که این می‌تواند در آینده تبدیل به یک خطر و مشکل شود.

اتوموبیل‌های جدید از تعداد بسیاری از این MLCCها استفاده می‌کنند و ظهور سرویس‌های موبایل پشتیبانی‌کننده از 5G تیز سبب افزایش موبایل‌های هوشمند پیشرفته‌ی بیشتری می‌شود. این سبب ایجاد این نگرانی می‌شود که آیا تولید کنسول‌های گیمینگ به مقداری کافی و در مقیاسی بزرگ که مناسب عرضه جدید باشد، ممکن است یا نه!

به همین دلیل، اگر مشکلاتی در تولید قطعات الکترونیکی باشد، “یاسودا” فکر می‌کند که احتمال به تعویق افتادن زمان عرضه کنسول از پایان سال 2019 به سال 2020 وجود دارد.

اما یک بخش جالب دیگر از تحلیل‌های “یاسودا” درمورد عملکرد PlayStation در سه ماهه اخیر است. شرکت ACE بر این باور است که فروش و عملکرد خوب PS4 تنها به دلیل عناوین فرست‌پارتی و انحصاری نبوده بلکه بازی Fortnite شرکت Epic Games‌ نیز در این زمینه نقش داشته است. بر اساس این تحلیل این شرکت، پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای به حدی رسیده‌اند که می‌تواتند برروی درآمد تولیدکننده‌های کنسول‌ها نیز تاثیر داشته باشند.

شرکت Ace Economic Research Institute پیش‌بینی می‌کند که در‌آمد سرویس‌های شبکه‌ای و گیمینگ Sony در کل سال به رقم 2.18 هزار میلیارد ینِ (واحد پول ژاپن) برسد که 250 میلیارد یِن از آن سود باشد. این پیش‌بینیِ درآمد کمی از چیزی که خود Sony به عنوان چشم‌اندازش اعلام کرده کمی بیشتر است.

آخرین دیدگاه ها