شرکت Bethesda قصد کنار گذاشتن Steam را پس از “Fallout 76” ندارد

چندی پیش مشخص شد که عنوان Fallout 76” بر روی شبکه Steam منتشر نخواهد شد و به این معنی میباشد که فقط از طریق Bethesda.Net قابل اجرا خواهد بود.

این خبر گمانه‌زنی‌هایی را ایجاد کرد مبنی بر اینکه تمامی عناوین آینده Bethesda نیز مانند بزرگ‌ترین عرضه آنها در سال جاری، Steam را کنار خواهند گذاشت.

حال نایب رئیس ارشد و مدیر بازاریابی و ارتباطات Bethesda آقای پیت هاینز در مصاحبه با وبسایت IGN طی رویداد QuakeCon 2018 به شفاف‌سازی در این رابطه پرداخت تا نگرانی طرفداران را رفع کرده باشد.

“ما اعلام نکردیم که دیگر عنوانی از Bethesda بر روی Steam عرضه نخواهد شد. این چیزی نیست که ما گفتیم. ما گفتیم که تنها این بازی [Fallout 76] انحصارا از طریق Bethesda.net در دسترس قرار خواهد گرفت.”

“ما در مورد چیز دیگری تصمیم گیری نکرده‌ایم، تمام چیزی که پیش از این اعلام کردیم به طور خاص در مورد Fallout 76 بودند، دلیل هم این است که این بازی آنلاین و دائما در جریان است. احساس کردیم که تنها از طریق رابطه مستقیم و بدون واسطه با کاربرها است که می‌توانیم کامل‌ترین خدمات را به آنها ارائه داده و بی‌نقص‌ترین تجربه ممکن را برایشان به ارمغان آوریم.

“اتفاقات مختلفی ممکن است رخ دهد و چیزهای مختلفی ممکن است پیش آید و وقتی که همه به طور مستقیم با شما در ارتباط باشند صحبت کردن شما با بازیکنان و ارتباط آنها با شما هم کمی راحت‌تر می‌شود. در این شرایط با اطمینان کامل می‌توانم بگویم که چه کسی اشتباهی را مرتکب شده یا کدام بازیکن در تجربه خود به مشکل برخورده است: اینجا همه چیز در اختیار ما است.”

“ما در تعامل مستقیم با مشتریان موفقیت و مزیت‌های چشم‌گیری را می‌بینیم که در کار با یک مرجع دیگر (مثل Steam) غیر ممکن و دست نیافتنی هستند. و به طور ویژه در Fallout 76 ما این استراتژی را پیش خواهیم گرفت چرا که احساس می‌کنیم از این طریق می‌توانیم آنگونه که شایسته است به مشتریان خدمات ارائه دهیم.”

بنابراین Bethesda در مورد عرضه یا عدم عرضه DOOM Eternal یا عنوان دیگری بر روی Steam هنوز تصمیم‌گیری نکرده است. به گفته پیت هاینز، حتی ممکن است Fallout 76 نیز زمانی بر روی Steam عرضه شود هر چند که فعلا تضمینی وجود ندارد.

آخرین دیدگاه ها